menu

Odbudować harcerstwo w Szczytnie

2019-07-11 07:46:41 (ost. akt: 2019-07-11 08:29:05)

W środę, 10 lipca w Harcerskiej Stanicy Wodnej "Bryza" w Olsztynie odbyło się wojewódzkie spotkanie władz Związku Harcerstwa Polskiego, władz miasta i powiatu olsztyńskiego, oraz wszystkich sympatyków harcerstwa. Obecni na nim byli także harcerze ze Szczytna, którzy zadeklarowali utworzenie Drużyny w naszym mieście.

Harcerstwo w Szczytnie ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Jak wspominają druhowie - dawniej w naszym mieście było ok 4000 harcerzy.
- Niestety z różnych powodów ta liczba systematycznie spadała, ale na szczęście znowu wróciła moda na naturę i tak zwany survival, dlatego wierzę, że uda nam się odbudować harcerstwo - deklarował podczas spotkania w stanicy wodnej ZHP w Olsztynie Kazimierz Kosakowski, wieloletni druh i jeden z najbardziej znanych szczycieńskich harcerzy.

Co oferuje przynależność do Drużyny Harcerskiej?
- Jest to doskonała forma spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Harcerstwo uczy dyscypliny, postawy patriotycznej, ale także poszanowania dla przyrody. Dodatkową atrakcją są wyjazdy i biwaki oraz możliwość zdobycia sprawności - mówi Maciej Micielski z Komendy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

Aktualnie ZHP poszukuje osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu drużyn harcerskich lub są chętne by drużynami pokierować. - Prowadzimy szkolenia w tym zakresie – wyjaśnia Pan Maciej.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy: warminskomazurska@zhp.pl
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY
  • Kino w Szczytnie od piątku
  • Kfsdw
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa