menu

Monitoring jakości powietrza w Szczytnie

2018-04-26 11:16:34 (ost. akt: 2018-04-26 11:38:20)

Od dziś na bieżąco można monitorować jakość powietrza w Szczytnie dzięki zamontowanym m.in. na terenie Ratusza czujnikom.

W celu monitorowania jakości powietrza w czasie rzeczywistym oraz w dokładnej lokalizacji w roku 2018 zamontowano 2 czujniki jakości powietrza typu Airly. Mierniki zainstalowano na terenie ciepłowni Veolia Szczytno Sp. z o. o., ul. Solidarności 17 oraz na terenie Urzędu Miejskiego w Szczytnie, ul. Sienkiewicza 1, 12-100 Szczytno.

System czujników Airly jest w pełni zintegrowany. Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m. in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Jakość powietrza na terenie Szczytna można sprawdzać w czasie rzeczywistym pod poniższym linkiem MONITORING JAKOŚCI POWIETRZA W SZCZYTNIE oraz w zakładkach po lewej stronie strony.
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY