menu

Bądź bohaterem w swoim domu

2017-03-28 15:29:02 (ost. akt: 2017-03-28 15:33:25)

Segregacja odpadów komunalnych to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników lub worków z podziałem na rodzaj materiału z którego zostały wyprodukowane. Mimo ciągłego postępu w sprawnej segregacji prowadzonej na terenie miasta, nadal zdarzają się różnego rodzaju błędy, które chcielibyśmy wyeliminować.

W związku z tym miasto Szczytno rozpoczyna realizację drugiej edycji programu promującego prawidłową segregację odpadów komunalnych, pt. „BĄDŹ BOHATEREM W SWOIM DOMU. DOWIEDZ SIĘ JAK SKUTECZNIE SEGREGOWAĆ ODPADY”.

Celem programu jest edukacja naszych mieszkańców w zakresie prawidłowego segregowania odpadów komunalnych, promocja ich selektywnego zbierania oraz kształtowanie prawidłowych nawyków. Zwiększenie ilości odpadów szkła, papieru i tworzyw sztucznych poddawanych recyklingowi i odzyskowi, a tym samym ograniczenie ilości kierowanych do składowania odpadów komunalnych wytworzonych na terenie miasta Szczytno.

Segregacja odpadów powstających w naszych domach nie jest skomplikowana. Dbając o środowisko naturalne warto podjąć trud segregowania odpadów domowych. Aby segregacja stała się łatwiejsza, specjalnie dla Państwa zostały opracowane materiały, które ułatwią segregację odpadów komunalnych.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

1

2
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY