menu

Informacje o Szczytnie, historia, zabytki

2015-05-06 10:58:28 (ost. akt: 2015-05-06 11:11:37)

Szczytno postrzegane jest jako miasto o charakterze turystycznym ze względu na swoje położenie w centrum Mazur, jednego z najpiękniejszych i malowniczych regionów Polski.

Bliskość położenia od Warszawy oraz od stolicy regionu – Olsztyna – decyduje o tym, że Szczytno może być dobrym miejscem na spędzenie urlopu i odpoczynek w trakcie weekendu.
Miasto Szczytno otaczają ze wszystkich stron czyste jeziora i lasy. W samym Szczytnie znajdują się dwa jeziora: Domowe Małe i Domowe Duże, gdzie turyści mogą spędzić czas na molo miejskim i plaży.
W Szczytnie obserwuje się tendencje do turystyki tranzytowej. Turyści kwaterują się w miejscowościach położonych blisko Szczytna – do miasta przyjeżdżają na zakupy, zwiedzanie, uczestnictwo w imprezach kulturalno – rozrywkowych, do pubów, restauracji.

Na terenie miasta Szczytno turyści mogą zakwaterować się w dziewięciu obiektach noclegowych, w tym w czterech hotelach, trzech pensjonatach, schronisku młodzieżowym i jednym szkolnym hoteliku. Obiekty noclegowe oferują ogółem 505 miejsc noclegowych, w tym 310 całorocznych. Hotele znajdujące się na terenie miasta gwarantują 233 miejsca noclegowe, pensjonaty 31, schronisko młodzieżowe – 46, hotelik szkolny – 31, zaś inne obiekty wykorzystywane dla turystyki – 164 miejsca noclegowe. Ponadto w Korpelach, będących "przedmieściem" Szczytna od strony Olsztyna, znajdują się jeszcze dwa hotele. Ich odległość od centrum miasta jest niewielka, mogą więc uzupełniać bazę noclegową Szczytna.

Pobierz PDF: Szczytno - przewodnik po zabytkach

  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY