menu

Katana Novum na Turnieju Rolling Cup w Olsztynie

2015-11-30 10:54:30 (ost. akt: 2015-11-30 11:32:31)

Autor: Katana Novum

W sobotę, 28 listopada w hali Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego odbył się II Turniej Brazylijskiego Ju-Jitsu. Szczycieńskie Stowarzyszenie Sportów Walki i Rekreacji Katana Novum do Olsztyna wysłało 12 młodych wojowników oraz 4 seniorów.

Zawodnicy zarówno ci młodzi jak i starsi spisali się znakomicie przywożąc ze stolicy Warmii i Mazur aż 16 medali.

Na najwyższym stopniu podium stawali: Marcel Malon waga 24 kg, Tymoteusz Stachula waga 33 kg, Gaspar Święcicki waga 36 kg, Olaf Ostaszewski waga 50 kg, Wiktor Nasierowski waga 55 kg. Wśród seniorów swoje kategorie wygrali: Marcin Ławrynowicz waga 82,3 kg, Paweł Wtulich waga powyżej 93,4 kg. Srebro w Olsztynie wywalczył Igor Szewczak waga 22 kg i seniorzy Sebastian Link waga 77 kg i Łukasz Mikołajewski waga 82,3 kg. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Olek Kołodziejski waga 24 kg, Nataniel Roczeń waga 28 kg, Damian Srebrzyński waga 40 kg, Antoni Skowroński waga 40 kg, Piotr Szewczak waga 50 kg, Marcin Badurek waga 22 kg.

Cieszę się z tego startu zwłaszcza z zawodników którzy debiutowali w zawodach Igora, Sebastiana i Łukasza mimo krótkiego stażu treningowego pokazali, że potrafią wygrywać, pozostali to już dobrze działająca maszyna wychodzą na mate i nie kalkulują tylko wygrywają podsumowuje trener Katany –Novum Jacek Szewczak.