menu

Spotkanie z dyrektorami spółek miejskich

2020-03-12 13:55:17 (ost. akt: 2020-03-12 14:06:15)

W czwartek, 12 marca w gabinecie Burmistrza Miasta Szczytno odbyło się spotkanie z dyrektorami spółek miejskich. Tematem spotkania była sytuacja związana z wprowadzeniem przez spółki środków ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi.

Burmistrz Miasta Szczytno jest w stałym kontakcie z naczelnikami wydziałów Urzędu Miejskiego, dyrektorami jednostek podległych oraz spółek miejskich, które prowadzą szereg działań wyprzedzających przeciw koronowirusowi.

Ostatnie spotkanie dotyczyło monitoringu środków ochronnych wprowadzonych przez dyrektorów spółek miejskich.

W autobusach Zakładu Komunikacji Miejskiej trzy razy dziennie prowadzona jest dezynfekcja – rano, w środku dnia i po zjeździe do zajezdni. Dodatkowo każdy kierowca został wyposażony w środki odkażające, by mógł na bieżąco prowadzić dezynfekcję kabiny autobusu. Co ważne drzwi autobusów miejskich są otwierane automatycznie.
Prowadzona jest również akcja informacyjna. Na przystankach i w autobusach rozwieszone zostały plakaty informujące jak zapobiegać zakażeniu.

W budynkach administrowanych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Zakład Gospodarki Komunalnej również prowadzona jest akcja informacyjna w formie plakatów. Położono także większy nacisk na dodatkowe mycie środkami odkażającymi części wspólnych – klatki schodowej, drzwi, klamek, poręczy. Przełożono również na późniejsze terminy wszystkie zaplanowane spotkania z mieszkańcami.

Spółka Aqua na bieżąco monitoruje ujęcie wody pitnej. Ostatnia kontrola miała miejsce w poniedziałek i była prowadzona przez Sanepid. Spółka prowadzi także kontrole wewnętrzne ujęcia. Ostatnia taka kontrola odbyła się w czwartek. Natomiast zamiast inkasentów informacja będzie docierała do mieszkańców za pośrednictwem poczty.

Dyrektorzy wszystkich spółek miejskich proszą by w miarę możliwości załatwiać sprawy telefonicznie.
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY