menu

KORONAWIRUS

2020-03-12 07:44:42 (ost. akt: 2020-04-06 14:02:17)

Szanowni Mieszkańcy Szczytna w związku z ostatnimi wydarzeniami w kraju i na świecie, oraz coraz częściej pojawiającą się paniką dotyczącą tematu koronawirusa postanowiłem uruchomić dla Państwa specjalną zakładkę na stronie www.miastoszczytno.pl – koronawirus. Znajdą tam Państwo aktualne informacje m.in. dotyczące bieżącej sytuacji, tego jak zapobiegać zakażeniu, ważne numery telefonów. Strona będzie regularnie aktualizowana, dlatego zachęcam do jej odwiedzania i udostępniania informacji. Proszę także o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
Apeluję również o zastąpienie zbiorowej paniki zdrowym rozsądkiem, umiarem, a przede wszystkim ludzką empatią.


Burmistrz Miasta Szczytno
Krzysztof Mańkowski


- Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19.
Informacje o pomocypracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej

- Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat wsparcia, jakie można uzyskać z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej.


- Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszenie działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży.
[url=http://miastoszczytno.pl/13777,Kolejne-kroki-w-walce-z-koronawirusem.html]Kolejne kroki w walce z koronawirusem


- Od wtorku – 31 marca, codziennie, na kanale YouTube Akademia NFZ będą publikowane filmy z cyklu „Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii”, z których każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu: strach i lęk / izolacja społeczna / lęk o zdrowie i życie / lęk o utratę pracy / utrata kontroli nad życiem / konflikty w rodzinie – plan poniżej.
Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii

- Nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

- Wszystkie urzędowe sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną, mailową, listownie oraz wykorzystując platformę internetową ePUAP.
Ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Szczytnie - metody kontaktu

- Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny, w związku z wprowadzonym stanem epidemii, zalecają seniorom, żeby nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jednak już kilka dni bez ruchu, może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, dlatego Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia przygotowały program profilaktyczny "Aktywny senior w domu." Jest to zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu.
Rusza program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia "Aktywny senior w domu"

- Bądź bezpieczny w lesie.
Akcja - Bądź bezpieczny w lesie

- Domowe przedszkole z SAV-usiem – wspólna inicjatywa Miasta Szczytno i Fundacji Veolia Polska zachęcająca dzieci i rodziców do aktywności fizycznej bez wychodzenia z domu.
Domowe przedszkole z SAV-usiem

- W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania, wprowadzono ograniczenie prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, polegające na nieudzielaniu pacjentom świadczeń opieki zdrowotnej w tym zakresie.
Komunikat Ministerstwa Zdrowia ws. ograniczenia od 20 marca 2020 r. prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego

- Informacje dotyczące akcji - nie kłam medyka.
Informacje dotyczące akcji - nie kłam medyka

- W związku z informacjami o gromadzeniu się rodzin z dziećmi oraz osób w różnym wieku na placach zabaw, w celu przeciwdziałania tworzeniu się warunków sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz w trosce o zdrowie mieszkańców Burmistrz Miasta podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw będących w administracji miasta.
Informacja o zamknięciu placów zabaw

- Zdalne lekcje dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Zdalne lekcje

- Aplikacja "Kwarantanna Domowa", które ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.
Aplikacja Kwarantanna Domowa

- Apel Burmistrza Miasta Szczytno o szczególną troskę wobec osób samotnych.
Apel Burmistrza Miasta Szczytno

- W trosce o najstarszych mieszkańców Burmistrz Miasta Szczytno ogłasza akcję – ZAKUPY DLA SAMOTNEGO SENIORA. Od dziś do odwołania każdy senior 70+ nieobjęty pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie będzie mógł telefonicznie zgłosić zapotrzebowanie na podstawowe produkty spożywcze, artykuły gospodarstwa domowego i leki, które dostarczy mu wolontariusz.
Zakupy dla samotnego seniora 70+

- Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie z wielu miejsc.
Pomoc osobom w kwarantannie

- Materiały do nauki w domu opracowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Nowe materiały ukazywać się będą w każdą środę i piątek aż do czasu kiedy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.
Materiały do nauki w domu przygotowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego

- Film 12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem.
12 porad jak się OCHRONIĆ przed koronawirusem

- Zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły oznaczają, że przez najbliższy czas spędzicie ze swoimi dziećmi dużo czasu. Zwłaszcza, że możecie korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, jeśli Wasze pociechy nie ukończyły ósmego roku życia. Pamiętajcie jednak, że plac zabaw to nie jest dobre miejsce na wspólne spędzanie czasu z dziećmi!
Informacje dla rodziców

- Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.
Informacje dla seniorów

- Hospitalizowany - podstawowe informacje.
Hospitalizowany - podstawowe informacje

- Zadbaj o swoją odporność. Ćwicz nie wychodząc z domu. Siłownia Xtreme Fitness Gyms w Szczytnie wprowadziła zajęcia Fitness LIVE trzy razy dziennie.
Zadbaj o swoją formę online

- Apel Burmistrza Miasta Szczytno
Apel Burmistrza Miasta Szczytno

- Informacje dla osób, które podejrzewają, że mogą być zakażone koronawirusem.
Informacje dla osób, które podejrzewają, że mogą być zakażone koronawirusem

- Porady lekarskie i e-recepty. Niezbędne informacje
Porady lekarskie i e-recepty - informacje

- Zasady kwarantanny w związku z koronawirusem. Niezbędne informacje.
Zasady kwarantanny w związku z koronawirusem

- Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, Polskie Towarzystwo Psychologiczne uruchomiło pomoc psychologiczną, którą można uzyskać pod nr tel. +48 730 822 320. INFOLINIA BĘDZIE CZYNNA CODZIENNIE OD GODZ 09.00 - 21.00.
Bezpłatna pomoc psychologiczna

- Dostarczanie żywności osobom w kwarantannie.
Dostarczanie żywności osobom w kwarantannie

- Koronawirus - zasady postępowania krok po kroku - schemat.
Koronawirus - zasady postępowania krok po kroku

W poniedziałek, 16 marca w Urzędzie Miejskim w Szczytnie odbyło się spotkanie Miejskiego Sztabu Kryzysowego. Koordynuje on działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu koronawirusa w naszym mieście.
Spotkanie Miejskiego Sztabu Kryzysowego

- Informujemy, że w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w całym kraju Zarząd Banku Spółdzielczego w Szczytnie zdecydował o czasowym zawieszeniu obsługi klientów w Punkcie Kasowym w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. H. Sienkiewicza 1 od 16 marca 2020 r. do odwołania.
Informacja dot. czasowego zamknięcia Punktu Kasowego Banku Spółdzielczego w Urzędzie Miejskim w Szczytnie

- Od 16 marca 2020 roku, do odwołania wprowadzone zostają zdecydowane ograniczenia kontaktów interesantów z urzędnikami. Urząd Miejski w Szczytnie oraz podległe mu jednostki będą pracować w dotychczasowych godzinach. Wszystkie urzędowe sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną, mailową, listownie oraz wykorzystując platformę internetową ePUAP.
Ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim w Szczytnie - metody kontaktu

- Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na stronie Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

- Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na stronie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie
Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

- Oświadczenie Burmistrza Miasta Szczytno o wprowadzeniu od 16 marca 2020 roku ograniczenia kontaktów interesantów z urzędnikami.
Oświadczenie Burmistrza Miasta Szczytno

- Szczytno zachowuje spokój
Szczytno zachowuje spokój

- Koronawirus: wiadomości, informacje i zalecenia
Koronawirus wiadomości

- Ograniczenia działalności gastronomicznej, rozrywkowej oraz funkcjonowania galerii handlowych
Ograniczenia działalności gastronomicznej, rozrywkowej oraz funkcjonowania galerii handlowych

- W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w Europie MSZ RP uruchomiło infolinię dot. możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 523 8880.
Infolinia MSZ ws. przekraczania granic

-Znajdziesz tutaj aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.
Koronawirus: najnowsze informacje i zalecenia

-W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.).
Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych

-W czwartek, 12 marca w gabinecie Burmistrza Miasta Szczytno odbyło się spotkanie z lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Spotkanie z lekarzami POZ

-W czwartek, 12 marca w gabinecie Burmistrza Miasta Szczytno odbyło się spotkanie z dyrektorami spółek miejskich. Tematem spotkania była sytuacja związana z wprowadzeniem przez spółki środków ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi.
Spotkanie z dyrektorami spółek miejskich

- Ważne informacje na temat postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Telefoniczna Informacja Pacjenta: 800 190 590
Kampania edukacyjna - KORONAWIRUS

- Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.
Koronawirus – co musisz wiedzieć?

- Czy koronawirus, wywołujący chorobę COVID-19, jest groźniejszy od znanego nam wirusa grypy? Co o nim wiemy i czy potrafimy opanować epidemię znanymi nam sposobami?
Koronawirus – co o nim wiemy

- Zasady kwarantanny w związku z koronawirusem

- Jak skutecznie myć ręce?

- Ważne informacje na temat postępowania w przypadku podejrzenia zakażeniem koronawirusem

- Koronawirus powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie.
Jak zapobiegać zakażeniu

- Co musisz wiedzieć o koronawirusie? - film edukacyjny

- Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa Urząd Miasta podjął środki zapobiegawcze. W związku z potencjalnym zagrożeniem spowodowanym koronawirusem SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19, zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta do niezbędnego minimum.
Prośba o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta

- W środę, 11 marca w Urzędzie Miejskim w Szczytnie odbyło się spotkanie w sprawie placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Miasta Szczytno.
Zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych na okres dwóch tygodni

- Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

- W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.
Zawieszenie działalności instytucji kultury i placówek szkolnictwa artystycznego

- Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

- Zgodnie z decyzją Premiera Hala Widowiskowo-Sportowa im. Huberta Wagnera w Szczytnie, Boiska Orlik 2012 oraz Stadion przy ul. Śląskiej zostają zamknięte od dnia 12.03.2020 r. do 29.03.2020 r.
Obiekty sportowe nieczynne


  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY