menu

Prognoza zjawisk meteorologicznych na najbliższe dwie doby - uwaga oblodzenie!

2020-01-29 14:36:55 (ost. akt: 2020-01-29 15:28:49)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku przygotował prognozę dotyczącą zjawisk meteorologicznych na najbliższe dwie doby. Występować będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu, oblodzenie oraz mgła ograniczająca widoczność.

Prognoza na okres od godz. 19:30 dnia 29.01.2020 r. (środa) do godz. 19:30 dnia 30.01.2020 r. (czwartek)

W nocy zachmurzenie całkowite z możliwymi większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, na zachodzie także deszczu, lokalnie o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C. Nawierzchnie dróg i chodników przejściowo śliskie. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, przejściowo słabnący, zachodni i południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie na południu i w centrum okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Prognoza na okres od godz. 19:30 dnia 30.01.2020 r. (czwartek) do godz. 19:30 dnia 31.01.2020 r. (piątek)

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, zwłaszcza początkowo. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie na wschodzie mokrego śniegu. Miejscami silne zamglenie, lokalnie, zwłaszcza we wschodniej części, mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Głównie we wschodniej części możliwe oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie
także porywisty, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na północnym wschodzie także mokrego śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 2°C na północnym wschodzie do 6°C na południowym zachodzie. Wiatr rano słaby, południowy, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, porywistego i skręcający na zachodni i północno-zachodni.

Poniżej pełna treść komunikatu.

PROGNOZA POGODY DLA WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY