menu

Harcerstwo w Szczytnie coraz bliżej

2019-08-09 09:26:50 (ost. akt: 2019-08-09 09:44:45)

W sobotę, 24 sierpnia, o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczytnie odbędzie się spotkanie w sprawie reaktywacji harcerstwa w naszym mieście. Wezmą w nim udział władze chorągwi wojewódzkiej, oraz pasjonaci ze Szczytna. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Reaktywacja harcerstwa coraz bliżej, a jest o co walczyć, bo jak wspominają druhowie - dawniej w naszym mieście było ok 4000 harcerzy. Niestety ta liczba systematycznie spadała i dziś nie ma w Szczytnie żadnego hufca, ale jest wiele osób zainteresowanych tak zwanym survivalem. - Dlatego wierzę, że uda nam się odbudować harcerstwo - mówi Kazimierz Kosakowski, wieloletni druh i jeden z najbardziej znanych szczycieńskich harcerzy.

Co oferuje przynależność do Drużyny Harcerskiej?
- Jest to doskonała forma spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Harcerstwo uczy dyscypliny, postawy patriotycznej, ale także poszanowania dla przyrody. Dodatkową atrakcją są wyjazdy i biwaki oraz możliwość zdobycia sprawności - mówi Maciej Micielski z Komendy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

Aktualnie ZHP poszukuje osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu drużyn harcerskich lub są chętne by drużynami pokierować. - Prowadzimy szkolenia w tym zakresie – wyjaśnia Pan Maciej.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt mailowy: warminskomazurska@zhp.pl

Więcej na temat ZHP na stronie ZHP W-M
  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY