menu

Znamy zwycięzców III Mistrzostw Szczytna w Biegu 12-godzinnym

2019-03-15 14:34:00 (ost. akt: 2019-03-18 12:47:06)

Rafał Kot wśród mężczyzn oraz Magdalena Filipiak w kategorii kobiet, okazali się najlepsi podczas zakończonych w sobotę III Mistrzostw Szczytna w Biegu 12-godzinnym. Pokonali oni odpowiednio 126 i 87 km. W zawodach wystartowało w sumie 172 zawodników, którzy przez 12 godzin walczyli z czasem i własnymi słabościami.

Skoro świt, bo już o godzinie 6:00, biegacze stawili się na starcie III Mistrzostw Szczytna w Biegu 12-godzinnym. Przez kolejne godziny zawodnicy pokonywali okrążenia wokół Jeziora Domowego Dużego, jedna taka pętla to niemal 5 kilometrów. Rekordziści zdołali przebiec ich aż 26, ale znaleźli się też tacy, którzy spacerem pokonali jedno okrążenie. W sumie uczestnicy zawodów biegali łącznie przez blisko 460 godzin, pokonali 732 okrążenia mierzące w sumie ponad 3500 kilometrów. W tym przypadku jednak nie dystanse i rekordy były ważne, a szczytny cel, który przyświecał organizatorom - Klubowi Biegacza Jurund Szczytno.

Bieg połączony był ze zbiórką środków na rehabilitację Szymona Polaka. U ucznia Zespołu Szkół nr 1 zdiagnozowano guza mózgu, po jego operacji Szymon cierpi na niedowład prawej ręki i prawej nogi. Szymon to chłopiec, któremu nie brakuje optymizmu w walce z chorobą. Ciężko pracuje i potrzebuje systematycznej rehabilitacji. Pieniądze zebrane do puszek w trakcie zawodów wspomogą walkę Szymona o powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Łącznie na ten cel zebrano 3239,29 zł.