menu

Ruszyła wymiana pieców

2019-02-28 14:33:54 (ost. akt: 2019-02-28 15:19:23)

W czwartek, 28 lutego w Urzędzie Miejskim w Szczytnie podpisano pierwszą umowę na dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Podpisali ją Krzysztof Mańkowski Burmistrz Miasta i Pan Janusz Jaroszewski, który dzięki dotacji wymieni swój stary piec na nowy. Jak mówi Pan Janusz – Dotacja zachęciła go do wymiany starego węglowego pieca, na nowy kocioł gazowy. Pomocni okazali się też pracownicy urzędu, którzy udzielili mu szczegółowej informacji na temat programu i wniosku.

Zgodnie z przyjętym 29 maja 2018 r. regulaminem udzielania i sposobu rozliczania dotacji celowej z budżetu Gminy Miejskiej Szczytno na dofinansowanie inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na wymianie źródeł ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Miejskiej Szczytno w ramach programu „Czyste Powietrze – Warto Dbać” mieszkańcy Szczytna będący właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz osoby fizyczne będące najemcami, właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych mogli ubiegać się o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.

Do Urzędu Miejskiego wpłynęło 56 wniosków, w tym 13 na wymianę tzw. pieców w lokalach mieszkalnych i 43 w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Zgodnie z regulaminem dofinansowanie można było uzyskać wyłącznie na zakup nowoczesnego pieca grzewczego i wynosiło ono w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych 50% (nie więcej niż 5 000 zł), a w przypadku lokali mieszkalnych 50% (nie więcej niż 3 000 zł).

W czwartek w gabinecie Burmistrza Miasta podpisano pierwszą umowę.

  • Kfsdw
  • Port Lotniczy OLSZTYN- MAZURY